MLF1608C330KTD00
Category:
Description
  • Products specifications
  • Part No: MLF1608C330KTD00
  • Manufacturer: TDK Corporation
Category Filters
Manufacturer TDK Corporation
Series MLF Series (EMI Suppression Filters)
Package Tape & Reel (TR)
RoHS RoHS Compliant
Filter Type Multilayer Ceramic SMD EMI Filter / Chip Bead
Inductance 33 μH (33 Microhenries)
Tolerance ±10%
Rated Current 2mA DC
Cutoff Frequency ~100MHz
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Operating Temperature -40°C ~ +85°C