RCER71H104K0K1H03B
Category:
Description
  • Products specifications
  • Part No: RCER71H104K0K1H03B
  • Manufacturer: Murata Manufacturing Co., Ltd.
Category Capacitors
Series RCER
Package Bulk
RoHS RoHS Compliant
Capacitance 100 nF (0.1 µF)
Voltage – Supply 50 V
Tolerance ±10%
Operating Temperature -55°C ~ 125°C